FAQ 

O STREAT tyčinkách obecně:

Proč STREAT tyčinky vznikly?

V záplavě trhu proteinovými a energetickými tyčinkami, které svým složením připomínají mnoho složkový koktejl jsme chtěli nabídnout chutnou a prospěšnou potravinu, která má prosté, jasné a kvalitní složení. Toto jsme také udělali.

Kde se STREAT tyčinky vyrábějí?

Tyčinky vyrábíme na Slovensku, ve zcela novém výrobním závodě společnosti Healthy Food Supplements s. r. o. ve městě Galanta. Nadchla nás zapálenost a profesionalita této mladé společnosti.

Vizuální projev

Na povrchu tyčinky jsou viditelné bílé skvrny. Co to je? Není to plíseň?

Buďte bez obav, není to plíseň. Je to znamení našich tyčinek, na povrch tyčinek vystupuje kakaové máslo. Tomuto procesu nijak nebráníme, nepoužíváme žádné stabilizátory a konzervanty. Tento jev bereme jako důkaz kvality.

V řezu tyčinky jsou blýskavé malé tečky vypadající jako krystalky. Co to je?

Může se stát, že na řezu tyčinky objevíte malinkaté krystalky minerálních solí. Určitě nejsou na závadu, jsou důkazem obsahu minerálních látek v tyčince.

Ingredience

Co je to prebiotikum?

Prebiotikum je pro člověka nestravitelná složka potravin, která tvoří materiální podklad (substrát), který ve střevě prokvašují žádoucí, přátelské bakterie. Tím se podporuje jejich růst a aktivita a zlepšuje se tak zdravotní stav konzumenta.

V tyčinkách je použito nepražené kakao. Jaký je rozdíl mezi praženým a nepraženým kakaem?

Tradičně se kakao upravuje pražením. Získává tak svojí charakteristickou chuť. Bohužel při pražení ztrácí mnoho antioxidačních látek, na které je kakao velice bohaté.

Ve STREAT tyčinkách používáme kakao nepražené a proto si kakao uchovává své bohaté antioxidační účinky.

Co je to oligofruktóza Frutalose® L 92?

Frutalose® L 92 je obchodní jméno oligofruktózy, která je formou vlákniny.

Jak je spočítané množství vlákniny v tyčince?

Množství vlákniny je součtem množství zjištěného stanovením vlákniny enzymatickým setem Megazym (AOAC Method 985.29) a množství vlákniny dle specifiakce oligofruktózy Frutalose® L 92.

Vlastnosti

Tyčinky STREAT jsou bohaté na vlákninu, ale i na hořčík. Neovlivňuje vláknina negativně vstřebávání hořčíku? 

Na internetu se opakuje informace, že vláknina omezuje vstřebávání hořčíku. Tvrdily to i dřívější studie. Potvrdilo se, že za snížení vstřebávání hořčíku můžou různé substance, zejména fytáty, které jsou s určitými formami vlákniny sdruženy. Týká se to především vlákniny z obilovin a není to tedy případ STREAT tyčinek. Je třeba také zohlednit mechanismus vstřebávání hořčíku, který je řízen množstvím přítomného hořčíku v potravě. Je-li strava chudá na hořčík, vstřebá se podstatně větší část, než obsahuje-li potrava hořčíku hodně. A platí, že potrava bohatá na vlákninu, je bohatá i na hořčík.

Co vláknina v lidském organismu ovlivňuje?

Vláknina zpomaluje přenos živin ze střeva do krve a tím dochází k efektivnější látkové přeměně živin a nejsou přitom tolik zatěžovány játra a slinivka. Vláknina zamezuje vstřebávání škodlivých látek. Vláknina snižuje energetickou hodnotu pokrmu, snižuje glykemický index pokrmu. Vláknina ve střevě váže žlučové kyseliny a zvyšuje tak vylučování cholesterolu, který je vázán na žlučové kyseliny.

Účinky vlákniny na lidský organismus je široce popsané téma a proto doporučujeme vlastní studium.

Jsou tyčinky opravdu gluten free, dairy free, soy free?

Ano, v každém případě. Ingredience STREAT tyčinek jsou přirozeně bezlepkové a lepek se do nich nemůže dostat ani při výrobě, ingredience neobsahují mléčnou bílkovinu a neobsahují soju.

Do tyčinek nejsou přidávány žádné oleje, je to tak?

Ano, při vývoji STREAT tyčinek jsme se zdrželi přidání jakéhokoliv oleje.

Dodržují se při výrobě RAW zásady?

Zásadně ano, výroba je k surovinám šetrná, suroviny jsou zahřívány pouze v limitu pro RAW kvalitu.

Objednávky

Jaké má STREAT distributory? Kde jsou výrobky STREAT k dostání?

Naše společnost buduje vlastní distribuční kanály a STREAT výrobky můžete zakoupit v e-shopu: www.shop.streat.cz

STREAT tyčinky jsou k dostání pouze v balení po 20 ks, nejsou k dostání po jednotlivých kusech, nebo v menších baleních. Proč?

Balení 20 ks STREAT tyčinek představuje osobní měsíční dávku. Neuvažujeme zatím o výrobě menších balení a jednotlivé STREAT tyčinky jsou nabízeny pouze při zvláštních akcích. Míříme tím na odpovědnost našich zákazníků.

Mám zájem o objednávku tyčinek, ale tyčinky jsou momentálně nedostupné. Proč?

STREAT tyčinky vnímáme jako prémiové produkty a vyrábíme je průběžně v menších objemech, tak aby byly vždy čerstvé. STREAT tyčinky si můžete předobjednat. Jak budou vyrobeny, budou Vám zaslány.